२०७८, १४ मंसिर मंगलवार

“ए डिभिजन लिग २०७८”: उद्घाटन खेलमा, कुन कुन क्लब भिड्दै?

काठमाडौं । आजदेखि सुरु हुने ‘सहिद स्मारक ए डिभिजन लिग २०७८’ को उद्घाटन खेलमा फ्रेण्ड्स क्लब कुपण्डोल र नवप्रवेशी सातदोबाटो युथ क्लब भिड्दैछन् ।

अखिल नेपाल फुटबल संघ एन्फाले पहिलो पटक ए डिभिजन लिगको खेल फ्लडलाइटमा खेलाउँदैछ । यस खेल त्रिपुरेश्वरस्थित दशरथ रंगशालमा अपराह्न ४ : ४५ देखि बजे सुरु हुनेछ ।

पाँच दशकको इतिहास बोकेको फ्रेण्ड्स र पहिलो पटक ए डिभिजन लिग खेल्न लागेको सातदोबाटो दुवै टिम लिगमा सुखद सुरुआत गर्ने लक्ष्यमा छन् ।

यस पटक फ्रेण्ड्सका प्रशिक्षक र कप्तान दुवै फेरिएका छन् । गोलकिपर प्रशिक्षकको रुपमा राष्ट्रिय टिमसम्म काम गरिसकेका मृगेन्द्र मिश्र फ्रेण्ड्सको प्रशिक्षक छन् भने मनाङ मर्स्याङ्दी र नेपाल पुलिसबाट खेलिसकेका डिफेण्डर सुरज विश्वकर्मा फ्रेण्ड्सको कप्तानका रुपमा छन् ।

उता सातदोबाटो शीर्ष डिभिजनमा नयाँ क्लब भए पनि प्रशिक्षक र कप्तान भने अनुभवी छन् । पछिल्लो पटक लिगमा थ्री स्टार क्लब हेरेका मेघराज केसीले यस पटक सातदोबाटोको प्रशिक्षण सम्हालेका छन् । यस्तै हिमालयन शेर्पाको कप्तान रहेका मानबहादुर तामाङ यसपटक सातदोबाटोको नेतृत्व गर्दैछन् ।

सातदोबाटोले ए डिभिजनको अनुभव बटुलिसकेको प्रशिक्षक र कप्तानसहित केही विदेशी अनुभवी खेलाडी पनि भित्र्याएको छ । यस्तै युवा खेलाडीहरू पनि छन् ।

फ्रेण्ड्सका प्रशिक्षक मृगेन्द्र मिश्रले फुटबलमा विपक्षी सधैँ राम्रो हुने र सातदोबाटो पनि राम्रो टिम रहेको बताएका छन् । ‘फुटबलमा विपक्षी सधैँ राम्रो हुन्छ । पहिलो खेल सातदोबाटो युथ क्लबसँग छ । सातदोबाटो राम्रो टिम हो,’ बिहीबार भएको प्रिम्याच कन्फ्रेन्समा मृगेन्द्रले भने ।

उनले लिगका लागि ४० दिनको तयारी गरेको र सुरुमा रेलिगेसनबाट सुरक्षित रहने लक्ष्य रहेको र पछि लक्ष्य सेट गर्दै जाने बताए ।

यस्तै पहिलो पटक कप्तानी गर्न लागेका सुरज विकले लिगका लागि तयारी पनि राम्रै भएको छ । ‘पहिलो खेलमा विपक्षीलाई राम्रै रुपमा लिएर खेल्ने हो । हामी तीन अंक लिने तयारीका साथ खेल्नेछौँ,’ सुरजले प्रिम्याच कन्फ्रेन्समा भनेका थिए ।


प्रकाशित | २०७८, ३ मंसिर शुक्रबार ०७:५६

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *